• Juli

Kávu prosím ! ... 5 najlepších kaviarní v Prahe

Updated: Jul 18, 2020


"Kávomaniačka"je jedna z mojích charakterísk v biu na osobnom Instagrame. Je to tak, obaja s Ľubošom milujeme kávu a nevieme bez nej existovať. Čo však zbožňujeme ešte viac, je chillout v kaviarňach pri raňajkách a naozaj dobrej káve.Našťastie Praha ponúka množstvo skvelých miest, kde si môžete doplniť svoj kofeinový deficit spolu s úžasnými raňajkovými alebo obedovými mňamkami. Bolo naozaj ťažké vybrať len 5 z nich, tak sme vsadili na naše najobľúbenejšie, do ktorých sa radi vraciame.
1. Cafe Terapie

Adresa: Na Hrobci 432/3, Praha 2; LEN HOTOVOSŤ !

Webka: http://www.cafeterapie.cz/#!/homeCafe Terapie sa nachádza blízko nábrežia Vltavy, známeho medzi lokálnymi pod názvom "Náplavka". Je to malá kaviarnička na štýl talianskeho bistra so stredomorskými cestovinovými špecialitami, niečím rýchlym pod zub ako panini, šaláty, syrové taniere a vegetariani tiež neodídu hladní. Počas týždňa ponúkajú denné menu a cez víkendy raňajkové hody za super ceny. Naše obľúbené raňajkové kombo je vajíčková omeleta s kozím syrom, cappuccino a hruškový džús. Toto celé môžete mať za 159 Kc ~ 6 Eur.


Pro Tip: Príjemne strávené doobedie by mohlo vyzerať asi takto: Ráno sa prejdite po Farmárskych trhoch na Náplavke (8:00-13:00) a nakúpte domáce dobroty, nakŕmte vltavské labute a potom si zájdite na zaslúženú kávičku do Cafe Terapie.
2. Kafe Karlin

Adresa: Sokolovská 46/51, Praha 8

Webka: https://www.kafekarlin.cz/


Títo kavoví mágovia začali s koncepciou pripomínajúcou "ten stánok s kávou za rohom", kde si zoberete rannú kávu cestou do práce. Otváracie hodiny sú tomu prispôsobené, pondelok-piatok 7:30-18:30, a veľa miest na chillout pri kávičke tam veru tiež nenájdete, len dva barové stoly a stoličky. Ale poviem vám úprimne, káva z Kafe Karlín fakt stojí za to zodvihnúť sa z kancelárskej stoličky a dať si jednu na stojáka. Tu v espresse ochutnáte kávové zrná najvyššej kvality z rôznych krajín sveta, rôznych typov praženia a premytia. Spoluzakladateľ Kafe Karlín je víťaz niekoľkých súťaží v príprave kávy, ako napríklad Latte Art, Cup Tasting a Barista roka a v súčastnosti je tiež ich porotcom. Latte Art je zaručene jeden z ďalších dôvodov prečo navštíviť túto kaviareň. Veď posúďte sami.


Zdroj: Facebook Kafe Karlin


Dobrou správou je, že Kafe Karlin stánok môžete nájsť aj na Farmárskych trhoch každú sobotu na Náplavke, Jiřího z Podebrad a Dejvickej (obe na metre linky A).


Pro Tip: Čo dáva Kafe Karlín body navyše je ich eko-zmýšľanie. Sú jedným z partnerov iniciatívy Otoč kelímek, ktorá zamedzuje produkcii jednorázového odpadu tým, že buduje systém vratných kelímkov. Funguje to tak, že si požičiate kelímok, s take away kávičkou samozerejme, a namiesto vyhodenia do koša ho môžete vrátiť v ktorejkoľvek inej kaviarni zapojenej do tejto iniciatívy. Je to jednoduché, ekologické a udržateľné.
3. Cafe Lounge

Adresa: Plaská 615/8, Praha 5

Webka: http://www.cafe-lounge.cz/

Update December 2019 = momentálne v rekonštrukciHneď na prvej raňajkovej návšteve v Cafe Lounge sme sa zamilovali do orieškovej chuti ich kávy a do jemne krémovej hruškovej chuti ich francúzskych toastov. Nebo v ústach. Cafe Lounge je nielen kaviareň, ale aj reštaurácia vedená profi šéfkuchárom, takže gurmánsky zážitok vás pri jej návšteve neminie. Áno, trošku sa klepnete po vrecku, ale v tomto prípade kvalita naozaj zodpovedá cene. Neviem čo viac k tomu povedať iba pripravte si kreditku a rezerváciu (!), oni sa už postarajú o vaše chuťové poháriky.
4. Emma Espresso Bar

Adresa: Na Florenci 3, Praha 1 

Webka: https://www.emaespressobar.cz/Táto hipsterčina sa nachádza blízko Masarykovho nádraží a hlavnej autobusovej stanice Florenc. Interiér kaviarne je dizajnovaný do moderného hipsterského štýlu a mne osobne sa páčia hlavne old-school stoličky, na ktorých sme sedávali za školskými lavicami. Keď sa rozhliadnete okolo seba na hostí, zistíte, že je tam väčšina tínedžerov, ale nám sa tá atmoška páči.
5. Muj Šálek Kávy

Adresa: Křižíkova 105, Praha 8

Webka: http://www.mujsalekkavy.cz/?setLg=cs


Vy, ktorí si stále objednávate espresso alebo cappuccino a začína vás to už trošku nudiť, si určite prídete tu na svoje s kofeínovým experimentovaním. Môžete ochutnať rôznu zmes kávových zŕn v jednej šálke alebo kávové koktejly v zaujímavých kombináciách. Ak ste nerozhodní ako zvyčajne som ja, máte možnosť skúsiť degustačný set, ktorý pozostáva z troch filtrovaných káv z ponuky. Okrem kávových špecialít, Můj šálek kávy je špecialista na rôzne nezvyčajné kombinácie chutí aj v jedle. Vyskúšajte niečo z raňajkového alebo denného menu. Opäť, doporučujeme rezerváciu vopred.

Dúfam, že vás aspoň jedno z týchto miest oslovilo a rozhodnete sa pre ich návštevu pri najbližšej ceste do Prahy. Dajte nám vedieť aký bol váš zážitok v komentoch dole.


8 views

Recent Posts

See All
Featured posts